Neler Yapıyoruz?

 1. Karadağ’da şirket kurma ile ilgili danışmanlık veriyoruz.
 2. Kurulan şirket üzerinden oturma ve çalışma izni alınması ve ilgili süreçlerinin tamamlanması aşamasında yardımcı oluyoruz.
 3. Gayrimenkul alımı ve sonrasında gayrimenkul üzerinden oturma izni belgelerinin temini ve süreçlerin tamamlanması aşamasında yardımcı oluyoruz.
 4. Arazi ve gayrimenkul yatırım ile ilgili danışmanlık yapıyoruz. Tüm ülkede sahip olduğumuz geniş ağ sayesinde her bütçeye ve yatırıma uygun Daire, Konut, Arsa alternatiflerini sizler için bulabilir, doğru ve belgeleri eksiksiz bir yatırım olduğunu gerekli resmi yerlerden kontrol edebilir ve sizlere tüm alım-satım sürecinde destek verebiliyoruz.

Tüm Avrupa ülkelerine oranla düşük maliyeti ve prosedürün basit olması Montenegro’yu cazip bir konuma yerleştirmekte. Gayrimenkul satın alarak veya bir şirket kurduğunuz takdirde kolaylıkla oturma iznine sahip olabilirsiniz. Adli sicil kaydınızın da bir sorun teşkil etmediği takdirde süreci rahatça tamamlayabilirsiniz.

Montenegro’da Oturum İzni Almak için Gerekli Şartlar ve Takip Edilecek Adımlar Nelerdir?

Şahıs veya ortaklı şirket kurmak, Montenegro’dan oturma izni almak için uygulayabileceğiniz en rahat yöntemdir. Şirketinize aile üyelerini dahil edebilir böylece hem kendinize hem aile üyelerinize oturma izni çıkartabilirsiniz. Montenegro’da gelir vergisinin yüzde 9 olduğunu göz önünde bulundurunca; bu durumu fırsata çevirip işinizdeki kazancınızı artırabilirsiniz.

Şirket kurmak için hangi belgeler gerekmekte?

 • Pasaport kimlik bilgileri fotokopisi
 • Diplomanızın fotokopisi
 • Apostil onaylı sabıka kaydınız gerekmekte.

Yukarıda belirtilen belgeleri bize elden vererek veya vekâlet ile ilettiğiniz takdirde oturma izni için gerekli işlemleri sizin adınıza başlatabiliriz. Şirket kurulumu genelde 5 iş günü olmakla beraber, diplomatik aksaklıklarla birlikte maksimum 7 günü bulmaktadır. Şirketiniz kurulur kurulmaz, oturma izni işlemlerine başlayabiliyoruz.

Müracaatı tamamladıktan 21 gün sonrasında oturma izin belgeniz çıkar. Buradan sonra belgeleriniz belirttiğiniz adrese gönderilebilir veya Montenegro’ya tekrar geldiğinizde elden teslim edilebilir.

Aile bireyleriniz için gerekli Oturum İzni başvurusu belgeleri:

 • Eş için evlilik cüzdanı
 • Pasaportun resimli sayfa fotokopisi
 • Apostil onaylı sabıka kaydınız gerekmekte.
 • Diploma fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Çocuklar için nüfus müdürlüklerinden alınacak uluslararası doğum kayıt örneği ve pasaport fotokopileri

Karadağ’da Gayrimenkul Alımı ve Oturma İzni Masrafları:

Karadağ’da oturum izni alabilmeniz için alacağınız konutun minimum değer bedeli bulunmamaktadır. Bu demek oluyor ki bulabildiğiniz en uygun konutu alsanız dahi oturma izni için başvurabiliyorsunuz. Konut alımı sırasında gayrimenkul danışmanlarımızdan destek alabilir sonrasında alım satım işlemlerini noter aracılığı ile tamamlayabilirsiniz.

Konut alımı gerçekleştikten sonra oturma izni süreci başlar. Konut alımı gerçekleştikten 2-3 gün sonrasında oturma izni müracaatı tamamlanır. Satın aldığınız konut kullanmadığınız dönemlerde sizin istemeniz durumunda, günlük aylık ve sezonluk olarak firmamız tarafından kiralanabilmektedir. 70.000 euroya Karadağ’dan alınan bir konut aylık 400-500 euro, sezon zamanında ise günlüğü 60-70 euroya kiralanabilmektedir.

Gayrimenkul Alarak Oturma İzni Almak için Hangi Belgeler Gerekmekte?

 • Pasaport kimlik bilgileri fotokopisi
 • Diplomanızın fotokopisi.
 • Apostil onaylı sabıka kaydınız gerekmekte.
 • Montenegro’da konutunuzu aldıktan sonra, oturma izni için başvurduğunuz her kişi adına 750 euro bedel ödemeniz gerekmektedir. Bu bedel gayrimenkul sahibi içindir.
 • Oturum İzni alınmak istenen her bir aile üyesi için ise 600 Euro ödenmelidir. 20-40 gün içerisinde oturma izni belgeleriniz tamamlanır. Fakat işlemleri başlattıktan sonra kendinizin Montenegro’da bulunmasına gerek yoktur. Oturma izni belgeleriniz tarafımızdan teslim alınarak dilerseniz adresinize gönderilebilir veya ülkeye tekrar giriş yaptığınızda size elden verilmek üzere ofisimizde bekletilir.

Montenegro’da Sürekli Oturum İznine Geçiş Nasıl Gerçekleşmektedir?

 • Montenegro’da 5 sene boyunca her sene oturma izninizi yeniledikten sonra daimi oturma izni kazanırsınız.

 

Sizlere daha iyi yardımcı olabilmemiz için WhatsApp Danışma hattımızdan ya da iletişim formundan bizlere yazın. En kısa sürede sorularınızı yanıtlayacağız

 

Call Now ButtonHemen Ara +38269208248
× Bize Yazın